Czy drewno jest trendy?

, i mieć coś lepszej jakości. Bo cena to nie wszystko - meble się po prostu zużywają i psują, a takich z płyty wiórowej nie da się już naprawić - pęknięta konstrukcja oznacza, ze rzecz trzeba już wyrzucić, a prawdopodobieństwo tak

Czy drewno jest trendy?

Cena to nie wszystko

Czy warto urządzać wnętrze tanimi meblami z sieciówki? W krótkim okresie czasu, pewnie i warto. Jednak często ekonomiczniej jest wydać więcej na dany mebel, i mieć coś lepszej jakości. Bo cena to nie wszystko - meble się po prostu zużywają i psują, a takich z płyty wiórowej nie da się już naprawić - pęknięta konstrukcja oznacza, ze rzecz trzeba już wyrzucić, a prawdopodobieństwo takiego uszkodzenia jest większe. Dlatego czasem warto przemyśleć kwestie budżetowe - może warto poczekać trochę, zaoszczędzić i kupić mebel lepszej jakości, który naprawdę posłuży nam latami? Pamiętajcie - macie wybór, jednak nie zawsze pierwsza myśl jest najlepsza.


Polska norma (PN-79/D-01011 "wady drewna") wyróżnia

Polska norma (PN-79/D-01011, "wady drewna") wyróżnia następujące grupy wad:

W porównaniu do wielu innych materiałów drewno cechuje szereg wad związanych z jego biologicznym pochodzeniem. Materiały i produkty drzewne bez odpowiedniego zabezpieczenia łatwo ulegają degradacji pod wpływem wody, owadów, grzybów i małży będących pasożytami drewna. Zmienne warunki wilgotności prowadzą często do paczenia się i pękania drewna. Owady i grzyby obniżają mechaniczną wytrzymałość drewna.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)


Z drewna budowano środki transportu: łodzie

Drewno należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka. Pierwotnie stosowane było jako nośnik energii (spalanie) oraz podstawowy materiał budowlany do budowy chałup i domów mieszkalnych, budowli gospodarczych, kościołów, mostów, a także budowli obronnych. Wykorzystywano pnie o zróżnicowanym zakresie obróbki (z czasem przecinane na połówki), deski, a nawet plecionki z cienkich gałęzi. Przez tysiąclecia budowano z drewna ściany, stropy i dachy, kryte dranicami lub gontem. Drewna używano do wykonywania mebli, sprzętów domowych, naczyń (z czasem w konstrukcji klepkowej) i narzędzi, a także do ogrzewania i oświetlania pomieszczeń (łuczywo). Z drewna budowano środki transportu: łodzie (pierwotnie dłubane w jednym pniu) i okręty, wozy i sanie. Przez dwa stulecia było podstawowym materiałem do wykonywania obudowy górniczej w kopalniach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)



© 2019 http://informator.augustow.pl/