O naklejkach i ich typach, oraz rożne inne realizacje poligraficzne

rzez skanowanie map analogowych (papierowych lub foliowych). Ze względu na stałą rozdzielczość mapy rastrowej nadaje się ona do odwzorowania małych obszarów, dla których nie występuje w stopniu istotnym zniekształcenie charakte

O naklejkach i ich typach, oraz rożne inne realizacje poligraficzne naklejki wypukłe 3d

Mapa rastrowa ? bitmapa będąca cyfrową

Mapa rastrowa ? bitmapa będąca cyfrową reprezentacją mapy wykonanej w konkretnej skali i odwzorowaniu kartograficznym. Najczęściej tworzona poprzez skanowanie map analogowych (papierowych lub foliowych).

Ze względu na stałą rozdzielczość mapy rastrowej nadaje się ona do odwzorowania małych obszarów, dla których nie występuje w stopniu istotnym zniekształcenie charakterystyczne dla wybranego odwzorowania kartograficznego.

Mapa taka może być przydatna, gdy zachodzi potrzeba wykonania komputerowego projektu (na przykład budowlanego) w sytuacji, w której nie dysponujemy mapą wektorową danego obszaru. Innym zastosowaniem mapy rastrowej jest wykorzystanie jej w amatorskich urządzeniach GPS z wyświetlaczem LCD. Wreszcie poprzez wykonanie wektoryzacji można z mapy rastrowej otrzymać mapę wektorową.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_rastrowa


Samochodowe naklejki reklamowe

Do sprzedaży wciąż trafia bardzo duża liczba różnych samochodów. Samochody dostępne obecnie w sprzedaży zwykle posiadają najwyższą jakość i bardzo dobrze się sprzedają, jednak ich producenci dużą wagę przywiązują do prowadzenia różnego rodzaju akcji promocyjnych, ponieważ bez nich konkretne pojazdy mogą źle się sprzedawać. Jednym ze sposobów reklamowania nowych pojazdów jest produkcja naklejek reklamowych. Takie naklejki muszą być bardzo charakterystyczne i atrakcyjne, aby mogły zainteresować potencjalnych nabywców samochodów. Wszystko to sprawia, że produkcja takich naklejek jest prowadzona z ogromną precyzją. Podobnie jest w przypadku, gdy produkcja naklejek reklamowych prowadzona jest z myślą o innego rodzaju pojazdach mechanicznych.


W przypadku druku dwustronnego arkusz drukarski...

Arkusz drukarski (lub arkusz druku) - fizyczna jednostka objętości druków, lub form drukowych podstawowego koloru, stosowana przez poligrafów. Odpowiada ona jednostronnie zadrukowanemu arkuszowi papieru formatu większego od B2 ale mniejszemu od B1 (co odpowiada np. ośmiu stronom końcowego wyrobu formatu A4, szesnastu stronom formatu A5 itd.). W przypadku druku dwustronnego arkusz drukarski odpowiada połowie powierzchni arkusza zadrukowanego tylko z jednej strony.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Arkusz_drukarski



© 2019 http://informator.augustow.pl/