To trudne pytanie, ale zawsze przed pierwszą wizytą można uzyskać wiele informacji na przykład w przychodni.
To kluczowe aby badanie mogło być przeprowadzone w sposób staranny, z zachowaniem odpowiedniej staranności, właściwie zrealizowane co przyczyni się do poprawy stanu zdrowia i da możliwość na szybkie zdiagnozowanie potencjalnej choroby.
Idąc do kardiologa warto o tym pamiętać a w razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba skontaktować się z lekarzem ? czy to z kardiologiem właśnie, czy po prostu lekarzem rodzinnym lub pielęgniarką.
Do kolejnego obszaru kardiologii weterynaryjnej, który rozwinął się w ostatnich latach należy badanie dziedzicznych chorób serca zwierząt. W ramach programów badawczych podejmowano próby w wielu związkach hodowców i u wielu pojedynczych ras eliminować poprzez hodowanie często występujące u zwierząt choroby serca (np. u bokserów, nowofundlandów, wilczarzy irlandzkich i kotów Maine Coon).W odróżnieniu od ludzi choroby wieńcowe serca praktycznie wcale nie występują u zwierząt. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/KardiologPrzed wizytą u kardiologa warto pamiętać o zaleceniach lekarza i odpowiednio przygotować się do badania.Choroby serca? Tylko kardiolog!
Kardiolog, a więc lekarz od chorób między innymi serca, to lekarz, który w swojej specjalizacji nie ma sobie równych.W systemie leczniczym w Polsce nie ma możliwości pójścia do kardiologa po prostu ot tak, ?z ulicy?.
Wizyta jest poprzedzona konsultacją z lekarzem rodzinnym (pierwszego kontaktu), który to po analizie stanu zdrowia pacjenta może wypisać stosowne skierowanie.Jeśli mamy mieć przeprowadzane przez kardiologa jakieś badanie, to warto odpowiednio się do niego przygotować stosując się krok po kroku do zaleceń lekarza. .