Wakacje życia - jedź do Hiszpanii

rowe, drzewa cytrusowe i ostnicy esparto. Hoduje się tu owce i kozy. Wydobywane są również rudy żelaza, miedzi, manganu, uranu i pirytów. Rozwinięty jest także przemysł metalurgiczny, stoczniowy, włókienniczy, chemiczny, spożywczy

Wakacje życia - jedź do Hiszpanii

Hoduje się tu owce i kozy

W Andaluzji w oparciu o sztuczne nawadnianie uprawia się oliwki (75% zbioru krajowego), bawełnę, zboża, winorośle, tytoń, daktyle, dąb korkowy, buraki cukrowe, drzewa cytrusowe i ostnicy esparto. Hoduje się tu owce i kozy. Wydobywane są również rudy żelaza, miedzi, manganu, uranu i pirytów. Rozwinięty jest także przemysł metalurgiczny, stoczniowy, włókienniczy, chemiczny, spożywczy, rafineryjny. Dużą rolę w gospodarce regionu mają porty morskie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Andaluzja


Populacja starzeje się pomimo procesu imigracji.

W Andaluzji można wyróżnić następujące dorzecza: po stronie Atlantyku dorzecze Gwadalkiwiru, dorzecza rzek przybrzeżnych i dorzecze Guadiana, a po stronie Morza Śródziemnego dorzecza rzek przybrzeżnych i dorzecze Segury.

Andaluzja jest najbardziej zaludnioną z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Szacowana populacja na początku 2009 roku wynosiła 8 285 692 osób. Ludność jest skoncentrowana w stolicach prowincji i wzdłuż wybrzeży. Poziom urbanizacji jest dosyć wysoki. Połowa ludności jest skoncentrowana w 28 miastach powyżej 50 000 mieszkańców. Populacja starzeje się, pomimo procesu imigracji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Andaluzja


W XVIII i XIX wieku reaktywowano

Zamieszkana już w czasach prehistorycznych, intensywanego rozwoju doświadczyła w okresie dominacji muzułmańskiej. Został on jednak znacznie zahamowany po wejściu do Królestwa Kastylii w 1485, a także z powodu różnych klęsk żywiołowych i grabieży piratów. W XVIII i XIX wieku reaktywowano lokalną gospodarkę, dzięki czemu miasto stało się ośrodkiem przemysłu papierniczego i uprawy winorośli. Największy wyż demograficzny w historii oraz swój obecny wygląd architektoniczny Benalmádena zawdzięcza gwałtownemu rozwojowi turystyki, mającemu miejsce od połowy lat 60. XX wieku do końca pierwszej dekady XXI wieku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Benalmadena



© 2019 http://informator.augustow.pl/